Strona główna > Urządzenia dla pralni chemicznych > Czynnik Piorący - Czterochloroetylen > Seria XL S 10-12-15 kg > Agregat Chemiczny XL-8012S 12 kg

Newsletter

Finansowanie

Seria XL S 10-12-15 kg

Agregat Chemiczny XL-8012S 12 kg

Union

Firma Union powstała w 1976 roku. Od samego początku postrzegana była jako wzorzec według którego pozostali producenci byli oceniani. To że firma Union jest liderem najbardziej wiodoczne jest na poziomie projektowania oraz wdrażania nowoczesnych technologii. Jest to jeszcze bardziej widoczne w fazie produkcji. Wszystkie funkcjie firmy zostały powierzone wyspecjalizowanym menagerom oraz kreatywnej załodze używającej wyrafinowanych narzędzi do wyprodukowania najlepszych urządzeń. Rozległa i nowoczesna infrastruktura firmy Union zawiera biura projektowania CAD/CAM oraz biura badawczo rozwojowe. Do tego część produkcyjna z najnowocześniejszymi technologiami, takimi jak automaty do cięcia laserowego czy spawania, specjalnie wyposażone stanowiska montownicze i jednostki testujące. Nasze wewnętrzne wsparcie techniczne oraz centrum treningowe jest w ciągłej gotowości do wspierania naszej globalnej sieci dystrybucji. Postanowienie firmy Union o jakości i solidności produktów jest oparte o samowystarczające struktury. Ponad 80% części użytych do produkcji maszyn Union pochodzi własnie z własnej linji produkcyjnej. Każda część jest testowana i certyfikowana dla zapewnienia najwyższej jakości produktów Union. Dziś urządzenia marki Union można znaleźć w 75 krajach na całym świecie i są one wspierane przez 275 autoryzowanych dystrybutorów. W Union zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaką niesie za sobą nasz prymat, więc biorąc pod uwagę nasze pełne poświęcenie oraz przywiązywanie uwagi do szczegółów pomożemy Ci w napedzaniu twojego biznesu przy utrzymaniu najwyższej jakości usług, przez zapewnienie najwyższej jakości wyprodukowanych urządzeń.

 

Seria XP/XP-8000

Seria XP/XL-8000 to agregay chemiczne przeznaczone do małych i średnich pralni chemicznych. Dostępne w tej serii ładowności to 10, 12 lub 15 kg. Agregaty mogą występować w wersji dwu zbiornikowej (E) lub trzy zbiornikowej (S) w zależności od potrzeb. Modele z serii XP-8000 doskonale sprawdzają się w pralniach, gdzie przestrzeń jest ograniczona lub jako urządzenia uzupełniające w istniejących już zakładach, aby zwiększyć wydajność. Modele XP-8012E oraz XP-8015E są zaprojektowane, aby ułatwić pranie w systemie ciągłej destylacji, wszędzie tam gdzie błyskawiczna obsługa klienta jest wymagana. Seria XL-8000 dedykowana jest dla klientów dysponujących większą powierzchnią w pralni.

 

Opis Urządzenia

Wyjątkowo duże drzwi załadowcze wykonane są ze stopu aluminiowego wyposażone są w specjalny zamek drzwi sterowany przez komputer DIALOG, który zapobiega otwarciu drzwi zanim cykl się skonczy, pozwalając na całkowite usunięcie pozostałości rozpuszczalnika z ubrań. Kąt otwarcia drzwi jest maksymalny po to, aby ułatwić załadunek i rozładunek ubrań. Drzewi załadowcze oraz beben zostały zaprojektowane tak, aby zoptymalizować przepływ powietrza w bębnie pozwalając na szybsze suszenie jak również efektywny system chłodzenia. Co więcej istnieje mozliwośc spłukania tylniej ściany bebna, aby usunąć plusz, podtrzymując najlepszą pracę przez długi czas eksploatacji. Przemyślana budowa przedniego panelu sprawi, że guziki czy inne przedmioty nie ulegną zniszczeniu. Maszyny UNION mogą byc wyposażone w szeroki zakres typów filtracji, aby perfekcyjnie dostosować się do wymogów środowiska, w którym będą pracować. Obrotowe samoczyszczące dyski filtra są wykonane z nylonu i charakteryzuję się dużą powierzchnią. Mogą być uzupełnione o filtr węglowy odbarwiający, aby zapewnić efektywną filtrację skutkującą najwyższą czystością rozpuszczalnika podczas cyklu.

 

Nowy obieg odzysku z silnym systemem wentylacji drastycznie zredukuje czas suszenia w porównaniu do modeli dostępnych na rynku. Dla całkowitej ochrony jednostki chłodzącej wszystkie modele są wysposażone w podwójny filtr powietrza łatwy do sprawdzenia i wyczyszczenia dzięki dogodnemu panelowi. Czynności związane z codzienną konserwacją są czynione przez pojedyńczy panel, który zapewnia łatwy  dostęp do filtrów powietrza. Oryginalny, automatyczny system czyszczenia jednostki destylującej IDROMATIC zaprojektowany przez UNION jest zdolny usunąć całkowicie z jednostki destylującej pozostałości z destylacji i przenieść je do kontenera na odpady. Jeśli operator chce otworzyć drzwi destylatora, opary rozpuszczalnika w jednostce destylującej są przepuszczane przez cewkę chłodzącą i usuwane z powietrza, tym samym zapobiegając narażeniu operatora na kontakt ze szkodliwymi oparami. Automatyczny cykl tego niezwykłego systemu wyczyści nawet wewnętrzne ściany destylatora bez otwierania dzwi jednostki destylującej. Ściany destylatora są spłukiwane strumieniami rozpuszczalnika pozostawijąc jednostkę czystą i gotową do kontynuowania pracy bez jakieklowiek manualnej interwencji operatora. Nowe modele UNION są wyposażone w RECUPER Aktywny Filtr Węglowy zintegrowany system, aby zaoszczędzić miejsca. Rozmiar RECUPER jest dostosowany do ładowności maszyny. RECUPER uruchamia się automatycznie w ostatniej fazie cyklu, usuwając ostatnie pozostałości oparów rozpuszczalnika zanim drzwi załadunkowe będą mogły być otwarte. To z kolei chroni operatora przed kontaktem ze szkodliwymi pozostałościami oparów w maszynie. Poza redukcją w zużyciu rozpuszczalnika, system wniesie wkład do podtrzymywania zdrowszego środkowiska pracy bez żadnych nieprzyjemnych zapachów.

 • Ładowność: 12 kg
 • Średnica bębna: 800mm
 • Głębokość bębna: 440mm
 • Prędkość prania: 20-50 obr./min.
 • Prędkość wirowania: 300-400 obr./min.
 • Ilość zbiorników: 3
 • Średnica drzwi wsadowych: 500mm
 • Moc znamionowa: 16,5 kW
 • Waga maszyny bez rozpuszczalnika: 1110 kg
 • Waga maszyny z rozpuszczalnikiem: 1782 kg
 • Nacisk dynamiczny na podłoże: 1070 kg/m2
 • Szerokość: 1684mm
 • Głębokość: 1510mm
 • Wysokość: 2065mm

Newsletter

Finansowanie

Urządzenia dla pralni wodnych Urządzenia dla pralni chemicznych Urządzenia dla prasowania Urządzenia do suszenia
Pralnie samoobsługowe oraz na monety Znakowanie odzieży Transportery wieszakowe Wózki i regały Środki piorące
Fabryka Maszyn Pralniczych "PRAMAZUT" Sp. z o.o. | 26-001 Masłów, ul. Lotnicza 60 A
tel. 041 301-01-20, fax 041 301-01-70 | Kapitał zakładowy: 50.000,00 zł | KRS: 0000043216 | NIP:959-11-32-234 | REGON: 290840821
Copyright © 2019 Pramazut. Wszystkie prawa zastrzeżone

projekt i realizacja: NET-atak.pl strony internetowe kielce